Talp masszázs

“Testünk, sőt egész életünk nem más mint lelkiállapotunk pontos tükörképe, hiszen a lélek alakítja a testet és határozza meg sorsunkat.”


                Létjogosultságát Froneberg német ideggyógyász bizonyította. Elmélete szerint testünk bizonyos területein-, mint például a talp, illetve a tenyér tükröződnek belső szerveink. Ezek a területek az úgynevezett reflexzónák. Milyenségükből következtetni lehet belső szerveink állapotára, illetve ingerlésükkel hatást tudunk gyakorolni rájuk.
                A talpmasszázs az egész szervezet működésére kiegyenlítő, harmonizáló hatású. Segítségével mozgósítani tudjuk a szervezet öngyógyító erőit.

-Serkenti vele a vér, illetve nyirokkeringést.
-Kiüríti a szervezetben felhalmozódott toxinokat.
-Szabályozza a hormontermelődést.
-Segítheti az emésztést, kiválasztást.   
-Megkönnyíti légzőrendszerünk munkáját.
-Sikeresen oldhatjuk vele a felgyülemlett feszültséget.
-Erősíti az immunrendszert, beindítja a szervezet öngyógyító mechanizmusát.
-Elősegíti más természetgyógyászati módszerek hatékonyságát.

A beteg szerepe a gyógyításban:

           Nagyon fontos, hogy a páciens segítheti és gátolhatja is a gyógyulást azzal, ahogy a kezelések alatt, illetve közben él. Ha az orvos javasolta; lehet diétázni, gyógynövényteákat fogyasztani. Ezekkel is tudjuk gyorsítani a gyógyulásunkat. Fontos, hogy a kúra alatt többet pihenjünk, sokat mozogjunk és tartózkodjunk friss levegőn, ha lehet. Jó, ha ilyenkor megvonjuk vagy legalábbis csökkentjük a káros anyagok bevitelét a szervezetbe. Ha sikerül meggyógyulni, a helyes életmód betartásával sok betegségtől kímélhetjük meg magunkat. Frissítő masszázzsal jó kondícióban tarthatjuk a szervezetünket.
Hatékonyan alkalmazható betegségek megelőzésében, orvosi kezelések kiegészítéseként, rehabilitáció során.
                Ha csak fele annyi időt szánnánk a lábunkra, mint amennyit például a fejünkkel foglalkozunk, sokkal harmonikusabb lenne az életünk.. A talp masszírozásakor a reflexpontokra gyakorolt nyomás ingerületet küld a vele összeköttetésben levő szervek, mirigyek és idegek felé, növelve az adott zónához tartozó szerv anyagcseréjét, vér- és nyirokkeringését